rolimadarkertje.hupont.hu

Az udvar ékkövei az ember tollas barátai: díszfácánok, egzotikus galambok, papagájok, díszrécék

   Álltalam tartott és tenyésztett galambok

 

Mindanaói csillagosgalamb (Gallicolumba criniger)

bartlet4.jpg bartlet3.jpg

               bartlet2.jpg

 

 

Sávos farkú galamb (Columba fasciata) 

12718318_1139039166107421_8198888555942465781_n.jpg 21481_1139039189440752_1810926143643311601_n.jpg

 

                        columba_fasciata.jpg

 

 

 Szokorrói gerle (Zenaida graysoni)

A faj kizárólag a Mexikó Csendes óceáni partvidéke mellett található Socorro szigetén él. Elsősorban erdőlakó faj, de előfordult szárazabb vidékeken is. Testhossza 20-25 centiméter. Tollazata vörösesbarna vagy fahéjbarna. Csőre rövid és karcsú. Színe piros, de a hegye fekete. Párban vagy csapatosan a talajon keresgéli magvakból,gyümölcsökből, rovarokból és hernyókból álló táplálékukat. Fákra, bokrokra vagy sziklákra készíti fészkét. Költésenként két tojást rak.

12821435_1129473570397314_4611969331390128952_n.jpg 1927721_1129473010397370_5958209355270211106_n.jpg

 

 

Himalájai galamb (Columba pulchricollis)

Kína, India, Laosz, Nepál és Thaiföld területén honos. Mérsékelt övi erdők lakója 1300 és 3000 méter magasságban. Testhossza 30–25 centiméter. A hímnek a feje szürke. Mellkasa kékesszürke színű. Hasa világosszürke. Háta, farka és sárnyai sötétszürkék. A tojó feje, mellkasa, hasa és háta fehér, két szárnya pedig sötétszürke színű. Csőre rózsaszín. Tápláléka gyümölcsökből és magvakból áll. Fészekalja 1 tojásból áll, melyet 21–23 napon keresztül költ.

himalaja3.jpg himalaja6.jpg

 

Zöldszárnyú galamb (Chalcophaps indica)

 Indonézia területén honos galamb fajta. A nemek csak kicsit eltérőek, a hím feje szürkés kékes, a szeme felső része fehér és a szárny élét is egy vékony fehér sáv díszíti, míg a tojok feje és melle egyszínű barna és a szárnyon lévő fehér sám is hiányzik. Fészküket sűrű bokrokra építi, melyben mind két madár felváltva kotlik és neveli a fiókákat. Táplálékuk apró rovarok, gyümölycsök és magvak.

chalcophaps_indicazoldszarnyu_galamb.jpg  pic_046.jpg

 

Fehér szárnyú galamb (Patagioenas corensis)

Leírás hamarosan!

 feher_szarnyu1.jpg         feher_szarnyu3.jpg

                  feher_szarnyu2.jpg

 

 

Celebesz galamb (gallicolumba tristigmata) 

Indonéziai Celebesz-szigetén őshonos galamb. A celebesz, más néven kontyos csillagosgalambnak a begye és a homloka sárga, a lábai pirosak, kékeszöld koronája van. Testhossza 35 cm. Ritkán repül, ideje nagy részét a földön tölti. Magvakat és gyümölcsöket fogyaszt. Fészkét alacsonyabb fákra, bokrokra építi melybe a tojó 1 fehér tojást rak.

celebesz1.jpg

                            celebesz2.jpg celebes_tojo.jpg

 

 Tamburin galamb (Turtur tympanistria) 

Hossza 20-22 cm, súlya 75-115 gramm. Farka rövid és széles. A hímek arca fehér, csupán egy kis fekete folt van mindkét szemük mögött. Hófehér a torok, a mellkas és a has alsó része is.  A fejtető szürke. A hát, a nyak hátsó része, a szárnyak és a farok  halvány szürkésbarna, az összezárt szárnyakon nagy sötét lilás foltok találhatóak. Az evező tollak sötétbarnák. A farok alatti részek barnák, a farok inkább szürkésbarna. A szem gyűrű és a lábak lilás pirosak, a csőr lila. Az írisze barna. Ez a faj fakóbb, mint a többi afrikai galambféle. Előforudálas: Dél- és Közép-Afrikában, a Szahara sivatag déli részén, Szenegáltól Kelet-Etiópiáig és Kenyáig. De Délnyugat-Afrika szárazabb területeiről hiányzik. 

 tamburin2.jpg tamburin.jpg

 

Piros szemű gerle (Streptopelia semitorquata)

Afrika belsejében, szinte mindenhol megtalálható. Többnyire hajnalban és naplementekor hallani lágyan búgó hangját. Másnéven " Afrika hangjának " is nevezik. Zömök testtartású, jellemzően 34 cm testhosszú faj. Szeme vörös színű. Feje és melle sötét bordós-rózsaszín. Tarkóján fekete csík található. Lába és a szem körüli csupasz bőre piros. A nemek hasonlók, a fiatalok tollazata unalmasabb. Táplálékuk fű magvakból, gabonafélékből áll. Gyakran fogyasztják őket a talajon. Mint számos más galamb faj, nem társaság kedvelők, egyedül vagy párban lehet őket látni. Fészkét fára építi, fészekalja 2 fehér tojásból áll.

104_3194.jpg voros_szemu.jpg

 

Fahéj galamb (Columba larvata)

A hím és a tojó csak nem egyforma színű, annyi eltéréssel, hogy a hím csőre felett a homlokrész fehéres színű, míg a tojóé halvány barnás. Életmódja meg egyezik a zöldszárnyú galambéval.

093.jpg  029.jpg

 

Réznyakú galamb (Geopelia humeralis)

Délkelet-Ázsia, Óceánia területén honos faj. A tojó kevésbé tér el a hímtől. Nevüket a nykukon lévő, réz színű, pikkelyszerű tollaikról kapták.Testhosszuk kb 30 cm. Fészküket vékony gajjakból építik a sűrű lombkoronába, amibe a tojó 2 fehér tojást tojik és felváltva költi ki a hímmel, 16-18 nap alatt. Tápláléka kisebb magvakból, bogyókból tevődik össze.

105.jpg  106.jpg

Jamaicai galamb

 

          jamaicai_galamb2.jpg 

 

Bronzszárnyú galamb (Phaps elegans)

Két különálló populációja létezik, Ausztrália délkeleti és délnyugati sarkában. Sűrű bozótosok lakója.Testhossza 29 centiméter. Rőtszínű szemsávja és fémesen csillogó szárnycsíkja van.A talajon keresi magvakból álló táplálékát.Fákra vagy bokrokra, gallyakból készíti fészkét. 057.jpg  058.jpg

 

Olív galamb(Columba arquatrix)

A kifejlett hím elérheti akár a 42 centimétert is. Szárnyai feketék, fehér pöttyökkel. Nyaka rózsaszín, lába sárga. A nemek hasonlóak, a tojó kevésbé díszes.Tápláléka legnagyobb részt lombkoronán termő, bogyós gyümölcsökből áll, de lehullott gyümölcsöket, magvakat és rovarokat is fogyaszt.Fészkét fákra építi maximum 15 méter magasságba. Fészekalja általában 1 fehér tojásból áll (ritkán 2), amelyet 17–20 napig költ. A fiókák a kikelés után 20 nappal kezdenek el tollasodni.

008..jpg  088.jpg

 

 

Vörös galamb (Geotrygon montana)

 Venezuela és az Amerikai Virgin-szigetek erdeiben honos. Testhossza 19–28 centiméter között van. Erdőkben és bozót erdőkben él. Tápláléka nagyrészt magvakból áll, valamint rovarokból is, melyeket a talajon gyűjt össze. Fészekalja 2 halvány barna tojásból áll, melyet alacsony bokrokra készít vagy akár a talajra is.

  voros_galamb.jpg  hegyi_galamb1.jpg                            

 

Gyöngynyakú galamb (Streptopelia chinensis)

Testhossza 28-34 cm. A nemek szinte teljesen egyformák, mind két madár nyakát fekete-fehér gyöngyhöz hasonló pöttyök díszítik. Fészkét fákra, sűrű bokrokra építi. A tojó felváltva kotlik a hímmel 18 napon át, 2 fehér tojásán. Táplálékukat a földön keresik, melyek többnyire magvakból állnak, de olykor rügyeket is fogyasztanak.

streptopelia_chinensisgyongynyaku_galamb.jpg  002-.jpg

gyongy4.jpg gyongy3.jpg

 

Gyász galamb (Zenaida macroura)

Testhossza 30 centiméter. Arcrészén két fekete csík van, sötét szemeit világoskék szemgyűrű szegélyezi. Szárnyain sötét szárnyfoltok találhatók, külső farktollak fehérek. Csapatosan a talajon keresgéli táplálékát. Tápláléka szinte teljesen magvakból áll, ritkán esznek csigákat és rovarokat. Emésztés közben pihen, néha csipked homok kavicsot, vagy homokot, ami segíti az emésztést. Az általa kedvelt magvak közzé tartoznak az alábbiak: dió, kukorica, szezámmag, búza. Az elsődleges rá veszéjes ragadozók a nappali ragadozó madarak. 

zenaida_aurita.jpg  zenaida_macrouragyaszgalamb.jpg

 

Borvörös galamb (Streptopelia tranquebarica)

A madár testhossza 23-26cm, testtömege 70-78 gramm. A nemek színe eltérő. Fészkét alacsonyabb fákra, bokrokra építi, melyben a tojó 2 fehér tojásán, 16-18 napig kotlik, felváltva a hímmel. Apró magvakkal, rügyekkel, olykor rovarokkal táplálkoznak.

streptopelia_tranquebaricaborvoros_galamb.jpg  borvoros.jpg

 

Gyémánt galambocska (Geopelia cuneata)

Ausztráliai hazájában nem tartozik a ritkaságok közé a világ legapróbb termetű galambocskája, amelynek testnagysága alig éri el a 20 centimétert.Fészekalja két fehér tojáskából áll, a fiókák mintegy 2 hét kotlás után bújnak elő, meglehetősen gyámoltalanul.

gyemant2.jpg  gyemant1.jpg

 

Zebragalambocska (Geopelia striata)

Ausztrália területén honos, bokrok és cserjék lakója. Testhossza 20 centiméter. Bokrok között keresgéli magvakból, levelekből és rügyekből álló táplálékát. Fákra, vesszőből készíti fészkét. Fészekalja két fehér tojásból áll, melyeken 16-18 napig kotlik. A fiókák 3 hetes korukban elhagyják a fészket, de a szülők még ezután is táplálják őket.  zebragalamb1.jpg vilagos_zebra.jpg

 

Örvös galamb (Columba palumbus)

Testhossza 40–42 cm, szárnyfesztávolsága 75 centiméter és a testtömege 280–600 gramm közötti. A legnagyobb európai galambféle. A felnőtt madaraknak jellegzetes fehér folt van a nyakukon, a fiataloknál ez még hiányzik. Mindkét ivar egyforma, nyakuk és farkuk szürke, mellük vörhenyes-szürke. Hátuk és szárnyuk szürkésbarna. A felrepülő madaraknál feltűnő a szárnyon lévő fehér folt.A költési időn kívül nagy csapatokban él. Gyommagvakkal, gabonamagvakkal táplálkozik. Megfelelő körülmények között állandó, de rövidtávra vonul.

 

orvos1.jpg  orvos2.jpg

 

Vérbegyű galamb (Gallicolumba luzonica)

A Fülöp-szigetek északi részén honos, nevét is innen kapta, Luzon szigetének északi és középső részén és a szomszédos Polillo szigeten él. Esőerdők cserjéseinek lakója. Testhossza 29 centiméter. Torka és melle fehér, utóbbin vörös foltot visel, mely az egyes példányokra jellemző. Magvakkal, bogyókkal, pókokkal és csigákkal táplálkozik. Alacsony fákra, vagy bokrokra készíti fészkét.

verbegyu_galamb1.jpg verbegyu22.jpg

 

Pikazuró galamb (Columba pikazuro)

 

                              pikazuro1.jpg                                          pikazuro.jpg

Kacagó gerle (Streptopelia risoria)

Északkelet-Afrika és India területén honos, de nem tévesztendő össze a balkáni gerlével.Testhossza 25-30 centiméter, szárnyfesztávolsága 50 centiméter, testtömege 160 gramm körüli.Kultúrnövények és gyomnövények magvaival táplálkozik.Fészekalja 1-2 tojásból áll, melyeken 13-14 napig kotlik. Háziasított madár, több színben,selyem tollú változatban is létezik.

 20100223_004.jpg  img031.jpg

062.jpg  055.jpg

                 img041.jpg

                       sarga_feju.jpg

sotet_feju_kacago2.jpg

sotet_feju_kacago.jpg

sotetfeju_tojo.jpg

                     him1.jpg selyem_kontyos_2013.jpg



Weblap látogatottság számláló:

Mai: 5
Tegnapi: 4
Heti: 34
Havi: 257
Össz.: 156 910

Látogatottság növelés
Oldal: Egzotikus galambjaim
rolimadarkertje.hupont.hu - © 2008 - 2024 - rolimadarkertje.hupont.hu

A HuPont.hu egyszerűvé teszi a weblapkészítés minden lépését! Itt lehetséges a weblapkészítés!

ÁSZF | Adatvédelmi Nyilatkozat

X

A honlap készítés ára 78 500 helyett MOST 0 (nulla) Ft! Tovább »